EELK Rapla Maarja-Magdaleena kogudus
 
Avaleht > Pühapäevakool > Pühapäevakooli tegemised

Pühapäevakooli tegemised

2015

Praostkonna lastelaager 25-27.06.2015 "Kes on minu ligimene?"

Ja üks juurdeastunud kirjatundjaist, kes oli kuulnud nende vaidlemist ja teadis, et Jeesus oli neile hästi vastanud,
küsis temalt: „Milline on kõige esimene käsk?”
Jeesus vastas: „Esimene on: Kuule, Iisrael, Issand, meie Jumal, on ainus Issand, ja armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma mõistusega ja kogu oma jõuga!
Teine on see: Armasta oma ligimest nagu iseennast! Mingit muud neist suuremat käsku ei ole.”

Pühapäevakoolis viisime läbi piibliloo põhise õppetunni, tegime näidendi, lõkkeõhtul küpsetasme vorstikesi, tokisaia ja lõkkepannkooke. Laagris käisid külas politsei, päästemaeti vabatahtlikud ja kiirabitöötajad, kes jagasid lastele praktilisi teadmisi igapäevaeluks ning õpetasid tegutsema õnnetusjuhtumi korral - ikka käed-külge-meetodil.

Meid külastas ka peapiiskop Urmas Viilma, kellele lapsed said esitada oma küsimusi.Sai parasjagu nalja...ja grupipildile püüdsime ka omavalmistatud eeslid.

Ja laagrilised kõik koos.10. mai 2015. Emadepäev

Suure reede ja ülestõusmispüha multifilmd, mille tõlkis ja dubleeris meie pühapäevakool:

https://www.youtube.com/watch?v=It3FdrKTf-E


https://www.youtube.com/watch?v=rbCP7273QIoJõulujutu lugemine.
08.02.2014
Kevadpoolaasta plaanid

Kevadpoolaastal on tavapärastele tegemistele lisaks kavas osaleda 24. veebruaril vabariigiaastapäeva jumalateenistusel, samuti palmipuudepüha, ülestõusmispüha ja emadepäeva perejumalateenistustel. Peale selle on kavas väljasõit Paldiskisse praostkonna lastepäevale, lõpumatk ja väikese aga armsa Kehtna Peetri kiriku külastus.Lääne-Harju praostkonna (sh Rapla) pühapäevakoolide õpilased Paldiski kogudusel külas.
Toimus ühispalvus, maastikumäng ja savist inglikellukeste voolimine ja palju muud.2013/2014 lõpumatk Keave mägedesse õnnestus ette võtta koos vabakoguduse sõpradega. Matkale järgnes ühine jumalateenistus 160-aastaseks saanud Kehtna Peetri kirikus ja muidugi mõista piknik.Seiklus Varbola linnusel. Mis on kõige võimsam relv? Eks ikka palve.


04.01.2014
Seiklejad käisid jõululast otsimas

Jõulu eel korraldati Raplas suur pereüritus "Jõululast otsimas", kuhu olid oodatud kõik pered koos lastega.

Seiklusest saad täpsemalt lugeda ajalehes "Raplamaa Sõnumid" ilmunud artiklist, millele viitab alljärgnev link:

http://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.digar.ee%2Farhiiv%2Fet%2Fdownload%2F809427&ei=74j2UqGgL-GN7Qbb9oCYCA&usg=AFQjCNGraxqW3waUr2vdCZdrMb187T2vXg&bvm=bv.60983673,d.ZGU22.01.2014.
Rapla hapäevakooli lapsed tegid multifilmiPühapäevakooli laste tehtud multifilmi valmimine võttis aega kaks kuud.

Rapla pühapäevakooli lastel valmis omatehtud kümneminutiline multifilm "Kõige esimesed jõulud", kus keraamilised nukud pandi elama, et jutustada vaatajale Jeesuse sünnilugu.

Multifilmi idee sai alguse sellest, et üks õpilane kinkis pühapäevakoolile keraamilised nukud jõululoost. Samal hetkel sündis lootus need jõuluajal "elavaks" muuta. Täpset plaani siis veel polnud. Alguses mõtlesime nukuteatri peale. Idee arenedes jõudsime multifilmini, mis esialgu külas hea naljana, sest keegi meie pühapäevakoolist polnud varem multifilmi teinud.

Tänu IT-võimekale meeskonnaliikmele saime seda põnevat ettevõtmist endale lubada. Novembris algas sisu loomine, järgnesid võtted ja heli lindistamine. Kõige keerukam ja aeganõudvam osa oli montaaž.
Keraamilised nukud, millel ei liigu ükski kehaosa, muudeti elavaks nii, et võtteplats seati valmis, nukud paika ja klõps fotoaparaadiga. Lapsed liigutasid nukke sentimeetri võrra edasi ja jälle klõps. Nii multifilmi tegevuse algusest lõpuni välja. Pildistamiseks kulus kolm pühapäevakooli tundi. Saime tunda, kui palju peab olema püsivust ühe multifilmi tegemisel. Vahel juhtuski, et lapsed läksid vahelduseks plastiliini voolima.

Nalja pakkus see, et kuna Maarja on voolitud käed palves ja põlvitavana, tuli tal samas asendis läbida teekond Petlemma. Ehk nii oligi – mida iganes Maarja ka ei teinud, ta oli mõtteis alati Jumalaga.

Multifilmi esilinastus toimus Rapla perepäeval, mida korraldasid luteri ja vabakogudused. Ilm oli sompus ja vihmane. Täpselt sel hetkel, kui film hakkas lõppema ja ekraanil oli Jeesuse pilt lastega, tuli päike mõneks sekundiks välja, kuvades pildi taevalaotusesse risti, mille tekitas aknaraami vari.

Multifilmi leiate Youtube’ist, parema kvaliteediga filmi saamiseks võtke meiega ühendust (karmen.kaukver@eelkrapla.ee).


Multifilmi täpne aadress Youtub'is:
http://www.youtube.com/watch?v=zUtRjWmbGM4

Uudis Eesti Kirikus:
http://www.eestikirik.ee/rapla-puhapaevakoolis-tegid-lapsed-multifilmi/
2013. Lapsed kuulevad lugu kaduvatest ja kadumatutest aaretest.20.05.2012

Hooaja lõpumatk

19. mail sõitsime pühapäevakooli laste ja nende peredega Palukülla, et pühapäevakooli hooajale toredasti punkt panna. Paluküla on mitmekesise looduse ja reljeefse maastikuga ning Hiiemäe kõrgus on koguni 106 meetrit üle merepinna. Enamik inimesi käib Palukülas talvel - kelgutamas ja suusatamas, kuid meie käisime veendumas, et ka kevadel on seal väga ilus.

Matkal olles saime veenduda, et Jumal on looduse loonud mitte ainult ilusana vaid ka söödavana :) Üllatavalt palju on metsas taimi, mida võib süüa. Näiteks jänesekapsast, nurmenukke ja noori kuusevõrseid oli nii palju, et neist oleks võinud kogu meie grupp kõhud täis saada ja oleks ikka veel üle jäänud.

Muidugi oli vaja kõhtu hoida ka pikniku ajaks, eriti lõkkevorstikeste jaoks

Pärast puhkepausi võtsime suuna tallu, et üle vaadata, kuidas elavad meile juba tuttavad loomad. Õnneks oli loomaperes ka uusi liimeid, nagu kassipojad, hanetibud, jänesepojad, talled.

Jumal õnnistas meid ka sooja ja päikselise ilmaga. 

8.04.2012

Ülestõusmispüha etendus kirikus

Jõulude  ajal esitasime pastoraadis näidendi Jeesuse sünniloost. Nüüd võtsime vastu järgmise väljakutse esineda kirikus ehk siis suurel laval arvukama publiku ees. Ülestõusmispüha perejumalateenistuse jutluse asemel oligi kavas pühapäevakoolilaste etendus, mis kukkus välja suurepäraselt. Mitmel korral kostis pealtvaatajate hulgast rõõmsat naeru ja lõpukummardust saatis rahuloleva publiku aplaus :)

Etenduses jutustati lugu, kuidas naised läksid Jeesuse hauale, kuid suureks imestuseks ei leidnud nad teda sealt. Jeesus ei olnudki surnud, ta oli  üles tõusnud. Selle tunnistuseks näitas ta end hauale tulnud naistele ja pärast jüngritele. Etenduse lõpus oli Jeesusel aeg minna taevasse oma isa juurde, tõotades samas, et kuigi ta on taevas, on ta siiski samal ajal meiega.

Etendusest on olemas ka video, kes soovib näha, andke teada :)Naised ja ingel haual


Lõkke ääres

19.02.2012

Vastlad

Vastlapäevajärgsel pühapäeval käisime vastlasõidul Lau külas. Ilm oli tuisune, aga see eest talvine ja tuulest hoolimata ääretult ilus. Madise talli peretahvas oli meiega väga külalislahke. Kui hobused said saanide ette rakendatud, võis vastlasõit alata. Saanisõidu ajal sai lakkamatult nalja, kohe kaua polnud selliselt naernud.
08.01.2012

Pühapäevakooli lapsed esitasid näidendi Jeesuse sünniloost

08. jaanuaril toimus koguduse jõulupidu. Sel korral oli peonaelaks jõuluetendus Jeesuse sünniloost ja tähetarkade külaskäigust, mille esitasid pühapäevakooli lapsed. Kõik tähtsad tegelased olid esindatud: Maarja, Joosep, ingel, karjased, tähetargad, kuningas Herodes, võõrastemajapidaja ja muidugi Jeesuslaps.

Järgmist etendust saab näha 1. ülestõusmispüha jumalateenistusel kl 12. 


17. juuli 2011
Pühapäevakooli lapsed ringreisil Rannamõisas ja Mustamäel

17. juulil osalesid pühapäevakooli lapsed ringreisil, mis oli eriline selle poolest, et külastati ühte väga vana ja teist verinoort kogudust. Nimelt pidas Rannamõisa kogudus oma 106. sünnipäeva, seevastu Mustamäe Maarja-Magdaleena kogudus pole veel ühe aastanegi :) Vaatamata vanuse vahele on mõlemad kogudused väga meeldivad.

Mõlemas koguduses teenisid jumalateenistusel kaasa ka meie õpetaja Mihkel Kukk ja koguduse segakoor lauldes rõõmuks kirikulistele aga ennekõike tänuks Jumalale.

Pühapäevakooli lapsed said osa mõlemast jumalateenistusest ja pidusöögist, peale selle vaatasime multikat Taavetist ja Koljatist ning Rannamõisa lapsed  õpetasid meile ka mõned uue mängud. Vahva oli ka bussisõit, sest bussi aknast näeb ikkagi palju kõrgemalt ja palju kaugemale :)

Tänu Jumalale toreda päeva eest!10. juuli 2011
Pühapäevakooli lapsed külas taluloomadel

10. juulil avanes tore võimalus külastada Lelle kandis asuvat talu, kus lapsed said näha kõikvõimalikke vahvaid loomi alustades kassipoegadest kuni sigadeni välja. Eripäraseks teeb selle talu aga asjaolu, et iga loom on mõnda huvitavat tõugu, näiteks olid seal vahvad karvaste jalgadega kanad, ja täpilised kanad, kes meenutasid pigem sabata faasanit :) Lapsed kasutasid varmalt võimalust silitada poni, kitsekesi, lambaid, jänest, kassipoegi, kanu, hanesid ja isegi jutukaid sigu. Lapsed vedasid vägikaigast ka lustaka bernhardiiniga, kes üksi oli sama suur kui kõik lapsed kokku.

Lõpuks arutasid lapsed omavahel, kui kaua tahaks keegi selles talus elada. Enamus lapsi tahtsid seal elada vähemalt elu lõpuni, mõned ka maailma lõpuni :)12. juuni 2011
Meie pühapäevakooli lapsed osalesid Lääne-Harju praostkonna pühapäevakooli laagris

Lääne-Harju praostkonna lastelaager toimus 9.-11. juunil Saku vallas EELK Talu laagrikeskuses. Laagri peateema oli Taevaisa perekond, lähemalt tutvuti Piiblist tuntud Sakkeuse looga. Aega veedeti väga mitmekülgselt - täideti Sakkeuse töövihikut, valmistati omanimeline T-särk ja oma pill, Päästeameti töötajad rääkisid ohtudest veekogus ujumisel, õpetasid kasutama ujumisvesti ja päästerõngast, jagasid lastele teadmisi tuleohutusest, õnnetusjuhtumi puhul tegutsemisest. Lisaks katsusid lapsed jõudu laagri olümpial, valmistati kaunis laagri kirik, kus toimus ka jumalateenistus, muidugi nauditi ka grilliõhtuid ning vanade ja uute sõpradega mängimist.


Päästeteenistuse õppus - kui palju vett jääb kaussi alles?Meie rühm
Kalendri viited: XML, iCal (.ics), HTMLKalendri viited: XML, iCal (.ics), HTML